Günlük Hayatta Temas İçinde Olduğunuz En Kirli Nesneler

Öncelikle insan vücudunda en kirli olan yerlerden bir tanesi tırnaklarımızdır. Tüm gün boyunca bir çok yere dokunduğumuz için bu gibi yerlerde olan kirler tırnaklarımızın içine biz farkında olmadan toplanı verir.  Hatta tırnak içlerinin klozet kapağından veya klozetin içinden bile daha kirli olduğunu söylesek inanır mısınız ?

Para

Günlük hayatta temas içinde olduğunuz en kirli nesnelerden bir tanesi paradır. Özellikle madeni paraların çıkıntılı, tırnaklı yerleri kirlerin birikmesi ve barınması için en ideal olan yerlerdir. Cüzdanınızdaki veya çantanızdaki paradan mikropların daha az bulaşmasını istiyorsanız cüzdanınızı veya çantanızı kısa aralıklar ile yıkamanız gerekmektedir. Paraların bu kadar kirli olmasının sebebi aynı paranın bir çok kişinin elinden geçmesi ve paraların kimi zaman yere veya temiz olmayan yüzeylere temas etmesinden kaynaklanmaktır.

Alışveriş Arabaları ve Sepetleri

Günlük hayatımızda temas içinde olduğumuz ve kirli olan ikinci nesne ise alış veriş arabaları ve sepetleridir. Bu alışveriş arabalarına veya sepetlerine günde bir çok kişi temas etmektedir. Dışarda yağmur altında duran arabaların temiz olduğunu düşünmek ise en büyük yanlışlıktır. Aksine en çok mikrop barındıran arabalar dışarıda bekleyen arabalardır. Alışveriş yaparken sebze ve meyvelerinizi koyduğunuz alışveriş arabaları veya sepetleri o kadar da masum değildir. O yüzden aldığınız yiyecekleri yiyeceğiniz zaman mutlaka bol su ile yıkamanız gerekmektedir.

Kapı Kolları

En kirli olan nesnelerden bir başkası ise kapı kollarıdır. Kapı kolları da gün içerisinde bir çok insan tarafından ellenmekte ve temizlenmesi en son akla gelen yerlerdir. Gerek evimizde gerekse dış dünyada kapı kollarına mecbur olarak ellemek veya dokunmak zorunda kalabilmekteyiz. Bu kapı kolları bir çok insan tarafından ellendiği için mikrop yuvasıdır. Aynı zamanda paslanma ve benzeri deformasyonlarda mikroplara davetiye çıkarmaktadır.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:EĞİTİMDE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIĞIN YERİ

Sonraki Yazı:GRİP DEYİP GEÇMEYİN

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir