GEBELİKTE OLUŞAN ÇATLAKLAR
Bayanların en büyük sorunlarından bir tanesi olan çatlaklar özellikle hamilelik zamanlarında önemli ölçüde artış göstermektedir.Bu yazımızda bu konu hakkında bilgilendirme yapmaya çalışacağız. Hamilelik sırasında oluşan cilt çatlaklarını tamamen önlemek , çatlaklar çok derin oluştuğu için mümkün değil gibi görünmektedir. Ancak uygulayacağımız bazı doğal ve bitkisel tedavi yöntemleriyle hamilelikte oluşan çatlak görünümünü en aza indirmek mümkündür. Hamilelik sırasında kadınların yüzde 90’ı büyük veya küçük çatlaklarla karşı karşıya gelmektedir. Hamilelik sırasında kilo almak, ikiz çocuk taşımak maalesef çatlak oluşumuna sebep olacaktır. Yapılacak en doğru şey düzenli bakım ile çatlakları önlemektir. Kremlerin kullanımına 5. ay civarında başlanabilir ve cilt nemlendirilerek kuruluk giderilebilir. Ayrıca bu dönemde karın eksersizleri yapılması hem kaslarda hem de ciltte esnekliğin artmasına neden olabileceği için çatlak riskini azaltmaktadır.
Özetle; öncelikle çatlakların genetik yapı ile ilgili olduğunu kabul etmek gerekir. Ancak pek çok faktörün var olan durumu artırıp azaltabileceğini unutmamalıdır. Sadece gebelik esnasında değil öncesinde de yaşam tarzımız, beslenme alışkanlıklarımız önem arz eder. Ancak gebelikle birlikte bol su tüketmek, sebze meyve yemek, uykularımıza dikkat etmek, sigara, çay ve kahveden uzak durmak mutlaka dikkat edilmesi gereken durumlardır. Bununla birlikte özellikle gebeliğin başından itibaren cilt nemini sağlayacak ürünler, 20. haftadan itibaren de hekiminizin önereceği çatlak oluşumunu engelleyen özel ürünler kullanmak çatlak oluşumunu olabildiğince engelleyebilir.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Kadınlar için Kaş ve Kirpik Bakımı

Sonraki Yazı:Cilt Kusurları İçin Öneriler

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir