Galaxy S4 İncelemesi
Samsung firmasının son olarak piyasaya sürdüğü Galaxy S4 müşterilerin ilgisini kısa sürede üzerine toplamayı başarmıştır.Bir çok teknik özelliğe ve donanıma sahip olan telefon şuan için iki bin türk lirası civarında piyasada satışa sunulmuş durumdadır. Peki Galaxy S4 bizlere ne sunuyor ?
Galaxy S4 ‘ün teknik özelliklerini inceleyecek olursak 3g bağlantı hızına sahip , 4 çekirdekli çift işlemcili 1.6 ghz işlemci hızına sahip bir telefondur. Cihazda işletim istemi olarak Android jelly Bean kullanılmaktadır. Sürüm olarak 4.2.2 kullanılmaktadır. Cihazın ekran boyutu 4.99 inç ‘tir. Aynı zamanda 1080*1920 piksel ekran çözünürlüğüne sahip bir ekranı bünyesinde barındırmaktadır. Bu ekran full hd amoled dokunmatik ekrandır ve 16 milyon renk özelliğine sahiptir. Cihazın depolama kapasitesi incelendiğinde 16gb-32 gb – 64 gb dahili hafıza seçenekleri ile karşımıza gelmektedir. Depolama ihtiyacınıza göre bu 3 seçenekten bir tanesini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda cihaz üzerinde iki gb’lık bir ram bulunmaktadır ki bu ram bir çok uygulamayı kolayca kullanmanıza , hızlı bir şekilde çalıştırmanıza yetip artacaktır. Cihazın kamera özellikleri incelendiğinde 13 mega piksellik bir kamerası vardır. Bu kamera 4128*3096 piksel çözünürlüğe sahiptir. Otomatik odaklı ve led ışığı da bulunmaktadır. Cihazın video çekme özellikleri incelendiğinde 1080p kalitesinde videoları rahatlıkla çekebildiğini görmek mümkündür. Cihaz 130 gram olup sınıfında hafif telefon olarak karşımıza çıkmaktadır. Galaxy S4 ‘ün boyutları incelendiğinde ise 136.6*69.8*7.9 mm hacimlerindedir. Bu anlamda çok da büyük olmayan telefon tek el ile kolaylıkla idare edilebilir. Batarya olarak cihazda li-lon 2600 mAh’lık bir pil kullanılmaktadır. Bu da bu cihaz için güzel bir pil seçeneğidir. Şuan piyasaya yeni çıkan ve yoğun talep gören cihazın müşterilerden nasıl bir not alacağı merakla beklenmektedir.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Atatürk İngilterede En büyük düşman seçildi.

Sonraki Yazı:Okullar Kapanıyor…

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir