Facebook Gücünü Kaybediyor
Sanal alemin sosyal paylaşım alanında başını çeken Facebook her geçen gün kan kaybetmektedir. Sürekli olarak kullanıcılarını kaybetmeye başlayan facebook, Ameraki,Almanya,İngiltere, Fransa ve İspanya gibi büyük pazarlara sahip olduğu bu ülkelerde kullanıcı kaybetmeye başladı. Bu ülkelerdeki internet kullanıcıları Facebook’a soğuk bakmaya başladı ve kısa süre içerisinde bir çok kullanıcı hesaplarını kapatmaya başladı. Sosyal medya uzmanları , Facebook’un kayıplarının bu şekilde devam ederse bir Myspace’ye olanların Facebook’un da başına gelebileceğini ifade etmektedirler.
Sosyal paylaşım sitesi olarak bir çok site türemeye başladığı bu günlerde Facebook’un kendini daha da güçlendirmesi gerekmektedir. Facebook’a rakip olan diğer sosyal medya siteleri şu şekildedir: Path, Instagram ; Pinterest , Google + , Whatsapp, Just Me gibi sitelerdir. Rakiplerinin büyük oranlarda artmasından dolayı Facebook kullanıcı kaybederken rakipleri olan diğer sosyal paylaşım siteleri ise bu kullanıcıları kendilerine çekmeye başlamıştır.
Facebook’un kayıplarının sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 6 Milyon kişi olduğu belirtiliyor. Bu istatiki bilgiyi bağımsız bir istatistik kuruluşu olan socialbakers ifade etmiştir. 6 milyonluk bir kayıp facebook’un yüzde 4 ‘lük bir kısmını ifade etmektedir. Aynı açıklamada İngiltere’den 1,3 milyon kişinin de artık Facebook kullanıcısı olmadığını ifade etmiştir. Bu durum Almanya’da ise 81 bin kullanıcı şeklinde gerçekleşti.
Kullanıcı kayıplarından ziyade Facebook’un elini zayıflatan başka bir konu ise kullanıcıların sitede geçirdiği sürelerin büyük ölçülerde azalmış olmasından kaynaklanmaktadır. Kullanıcılar artık eskisinden daha az Facebook sosyal paylaşım sitesini kullanmaktadır. Amerika üzerinde yapılan araştırmaya göre Abd’deki kullanıcılar geçtiğimiz ay ortalama 121 dakika facebookta vakit geçirirken bu ay bu durum ortalama 115 dakikaya düşmüştür. Aslında süre az gibi görünse de kullanıcı sayısının çok olduğu bir ortamda bu kadarlık fark bile kullanıcıların ne denli kısa süreler geçirdiğini açık bir şekilde ifade etmektedir.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:En Genç Sosyal Medya Aracı : Pinterest

Sonraki Yazı:OBEZİTE

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    selamlar ben 01.05.1989 doğumluyum şu yaş olayını anlayamadım yani ben 2013 de lise meznuu olarak polisliğe başvuru yapabilir miyim yoksa yaşım gee7ti mi acil cevap alırsam e7ok mutlu olurum şimdiden teşekkfcrler.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir