Facebook Gizlilik Kısayolları

İnternet aleminin fenomen sitelerinden biri haline geldi artık Facebook. Çocuk üyelerinden tutun da yaşını almış bir çok ev hanımı, aile babası dahi bu ortamda zaman geçiriyor. Patronlar iş alımlarında artık Facebook profillerine önem veriyor, paylaşımlar büyük bir hızla dünya genelinde yankı uyandırıyor. Gün geçtikçe büyüyen ve gelişen Facebook son yeniliğine de geçtiğimiz hafta imza attı. Artık kullanıcılar ”Gizlilik Kısayolları” ile bilgilerini diledikleri gibi özelleştirebilecek, saklayabilecekler. Yazının devamında bu yeni özellik ve getirilerinden bahsedeceğiz sizlere.

Facebook’un büyük bir paylaşım platformu haline gelmesiyle artık paylaşılanlara da dikkat edilmesi gerekiyor. Çoğu zaman paylaştığımız bir yazının, resmin, belgenin istemediğimiz kişiler tarafından görülmesi bizi rahatsız etmektedir. Facebook bu rahatsızlık verici durumu ortadan kaldırmak için ”Gizlilik Kısayolları” gibi büyük bir yenilik getirdi. Bu yeni uygulama ile gizliliğe verilen önem bir kat daha arttı.

Bazı ülkelerde ve profillerde daha önce kullanıma açılsa da geçtiğimiz hafta tüm profillerde bu yeni özellik uygulamaya kondu. Türkiye’de Facebook kullanan milyonlarca üye artık giriş yaptıkları ana ekranın sağ üst kısmında yer alan kilit butonuyla bir çok değişik ayara ulaşmaya başladı. Kişiler buradan diledikleri sayfayı diledikleri insanlarla paylaşmalarını sağlayacak basit ayarlamalar yapabilecek, gizlilik ile ilgili yaşadıkları sorunlara çözüm bulabilecekler.

Eğer hala bu yeni özelliği sayfasında göremeyen azınlık kesimdeyseniz yıl sonuna kadar beklemeniz gerekmektedir. Tarayıcınızın çerezlerini de silmeyin ihmal etmeyin. Bu yeni uygulamalara daha hızlı geçiş yapmanızı sağlayacaktır.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Düzenli Spor Yapmanın Bize Kazandırdıkları

Sonraki Yazı:İnternet Sayesinde Para Kazanın

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Hocam artık Facebook beni pek ilgilendirmiyor ve hiç kullanmıyorum facebook artık çok sıktı twitter daha iyi sitelere daha çok getirisi var.

  2. Yazar

    Çok dikkat edilmesi gerekiyor kişisel bilgilerimizi herkesin görmesi sakıncalı

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir