Eşinizle veya Kocanızla Yakın Olmak

Kocanızı ya da karınızı yada sevgilinizi genellikle iyi tanıdığınızı iddia etmenize rağmen bir anlaşmazlık yada tartışma çıktığında onun içsel dünyasının yada sizininkinin onandan ne kadar farklı olduğunu görüyorsunuz dur.

İki farklı bireyin ortak bazı yönler bularak bir araya gelmesi onların her anlamda ayrı düşüneceği veya aynı davranacağı anlamına gelmemektedir.  Yaşam çevresi veya düşünce koşulları farklı bu iki birey bir araya geldiğinde kendilerini birbirlerine yakın hissetmeli ve bu duygu düşüncelerle hareket etmelidir.

Ona yakın olabilmeyi istiyorsanız dinleyip anlamaya çalışmalı ve onun sorunlarına eğilmelisiniz sonuçta paylaştığınız hayatı birlikte şekillendirebilirisiniz. Onu anlamaya çalışmak için dinlemekle başlayacaksınız söylediklerine hayret ve içitenlikle eşlik edip yorumlarda bulunacak gerekirse önerilerde bulunacaksınız bu partnerinizin ruhsal durumunu rahatlatacak yaptığını bu davranış stili ve onun iç dünyasına şu mesaj gidecek bu kişi bana rahat ve açık olmama konusunda huzur veriyor dolayısıyla bana yakın ve içten. Bu mesajı alan içbenlik size bağlılık sadakat ve minnet duygularıyla cevap verecektir.

Birbirlerini dinlemeye ve anlamaya çalışan çiftler yakınlaşacak ve iç benliklerinde bu yakınlık duygularıyla ilişkilerini mutlulukla zenginleştireceklerdir.

Sevgili okurlar eşinizle veya kocanızla yakın olabilmek adına yapmanız gereken şey aslında tam olarak onu dinlemektir boş konuştuğunda canı sıkılıp küfür ettiğinde bile dinlemek bunu yapabildiğinizde  onun yukarda bahsettiği m gibi iç benliğine en senin yakınındayım ben seninleyim mesajını yollarsınız yakınında ve yanınd alan biriniz onu anlayabilen birini kimse kolay kolay terk etmez.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:BaRMeNLiK & BaRMeYT ‘ LiK NeDiR !

Sonraki Yazı:Türk Yazılımı Rekora Koşuyor !

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 8 yorum yapılmış.

 1. Yazar

  evet dinlemek çok önemli aslında ama kadınları anlamak çok zor 🙂

 2. Yazar

  Zaten Uzun süreli evliliğin sırrı sevgi ve saygıdan geçiyor. Sevgi ve saygının olmadığı yerde iletişim olmaz.

 3. Yazar

  Kadınları anlamak imkansız ve ötesi arkadaş, yok öyle bir ihtimal.

 4. Yazar

  Empati kurmak her alanda gerekli

 5. Yazar

  Temelin bir fıkrası var deniz kenarında yuruken ayagına sıse takılır ve ıcınden cin çıkar. cin dile benden ne dilersen der temele ve temel iki okyanusu birbirine bağlayan büyük bir köprü istiyorum der. Cin öyle saçma istek mi olur daha makul birşey söyle der. Temelde kadınları anlamak istiyorum o zaman der. Cinin cevabı aşıkardır! Köprü tek şeritli mi olsun çift seritli mi 😀

 6. Yazar

  Aslında bu hayatta yaptığım en iyi şey dinlemek hocam yüreğinize ve ellerinize sağlık…

 7. Yazar

  rica ederim kardeşim..

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir