En Mutlu İnsan Kimdir?

Merhabalar değerli okurlarımız, mutluluk nedir? Bir insan ödün ,emek vermeden mutlu olurmu ? Yada emek vermeden edindiği mutluluğun ne kadar değerini bilr ? Bir gazete yazarı reytinglerini arttırmak uğruna bir yarışma düzenlendi bu yarışma sonları kulaktan kulağa ülkeye yayıldı ve en çok ilgi gören yarışma oldu konusu ise Şu soruydu yarışmanın EN MUTLU İNSAN KİMDİR?  Sorusunu yanıtlamak tı. Milyonlarca gelen cevaplardan sadece 4 tanesi ödülü almaya hak kazanmıştı.

1-İyi yapılmış işten sonra ıslık çalan sanatkar

2-Kumdan eğlenmek adına şato yapan çocuk

3-Çalışan bir annenin yoğun işgününden sora bebeğini banyo yaptırması

4-Zor ve tehlikeli bir ameliyattan sonra gelen sevindirici haber

Ödülü almaya hak kazanan cevaplarda ne mevki vardı ne şans nede para aslında bu cevaplar şunu anlatıyordu mutluluk yanı başımızda yeter ki görmeyi bilelim. Mutluluk herkes için geçerlidir.

Mutlu olmayı bilen insan her şeyden kendine mutlu olmak adına bir pay çıkarır buna iyimserlik diyebiliriz. Yani her şeyin iyi tarafından bakıp olumsuzlukları olumlu davranışlar altına gömmek.

Masallarda bile bu yok mudur ?  en iyimser HEIDI değimlidir. Öksüzdür ama yinede mutlu olabilecek bir şeyler bulmaz mı? kendine. Keloğlan keldir ama zekâsıyla düşmanlarını alt etmez mi?

Mutlu olmak adına verdiğiniz savaş her ne olursa olsun aslında iyi tarafından bakıldığında yenilmeyecek yada bertaraf edilmeyecek bir olay yoktur yeter ki bardağın dolu tarafını görmeyi bilelim.

En mutlu insan kimdir sorusunun cevaplarına bakıp yeniden düşünün her eşeye rağmen mutlu olabilirim diyin kendinize silkinin olumsuzluklardan ve EN MUTLU İNSAN KİMDİR SORUSUNU KENDİNİZE TEKRAR SORUN CEVAP BEN OLSUN. Sağlıkla ve mutlu kalın esenlikler dileriz….

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Vefa nedir?

Sonraki Yazı:Yorgunum

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 5 yorum yapılmış.

 1. Yazar

  sevgili arkadaşlar bence en mutlu insan benim nedenini sormayın dünyalar güzeli bir insanla evliyim ve çok ama çok mutluyum darısı sizlerin başına inş..

 2. Yazar

  Bana kalırsa, en mutlu insan, dünyadaki binlerce mutsuzluk sebebine gözünü yuman insandır. Mutlu olmak için hiçbir sebep göremiyorum.

 3. Yazar

  Her zaman söylerim en mutlu insan beklentisi en az olan insandır diye.

 4. Yazar

  En mutlu insan, hiçbir şeyi kafasına takmayan insandır.

 5. Yazar

  mutlu olmak isteyen istediği zaman mutlu olabilir bence.sadece insanlar hayata çok fazla karamsar bakmak istiyor artık.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir