Efsanevi Başarılar Düz Mantığa Sığmaz Taşar!
Ortalama mantık ile düşünerek, iyi bir bankacı olabilirsiniz ama Cengiz Han veya Büyük İskender olamazsınız!
Köle olarak komşu kabileye satılan Timuçin adlı bir çocuğun bir gün özgür olup, önce komşularını, sonra tüm rakip kabileleri yenip, imparatorluğu altında bütün Moğolistan’ı birleştirip, Kars’tan Kore’ye uzanan, yeryüzünün gelmiş geçmiş en büyük kara imparatorluğunu kurabileceğini hangi mantık öngörebilirdi ki?
Einstein, bu yüzden olsa gerek, ‘’ Hayal gücü bilgiden daha değerlidir’’ demiştir. Efsanevi başarıların düz mantıkla anlaşılamayacak bir yapısı vardır.
Genç Arnold Schwarzenegger Avusturya’nın Graz şehrinde yaşamaktadır. Ülkesinde daha önce hiç kimsenin yapamadığını yapmak, görkemli bir iş başarmak istemektedir. Hedefini belirler: Holywood!
Önünde büyük engeller vardır. İngilizcesi olmadığı için güzel bir dille seyirciyi etkilemeyeceğini bilir. Çok güzel bir yüzü olmadığı için yakışıklılığıyla kitleleri etkileyemeyeceğini de görür. Dezavantajlarından etkilenmeden sonuca gidecek bir strateji arar.
Yol haritasını çıkarır; önce dünyanın görebildiği en görkemli vücudu geliştirecek sonra da filmlerde görkemli vücudunu sergileyecek insanlar üzerinde istediği derin etkiyi yaratacaktır.
Stratejisini geliştirmekle kalmaz, onun işe yaramayacağından şüphe etmeden korkunç bir iç disiplinle çalışarak dünya vücut geliştirme şampiyonu olur. Bu sonuç onun için bir araçtır. Aklı ve asıl amacı Holywood’dadır. Sonrasını biliyorsunuz. Canlandırdığı karakterlerle beyazperdenin gelmiş geçmiş en iyi ‘herotik kahraman’ ikonlarından biri oldu..

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Çocukların Okuma Alışkanlığı Kazanması

Sonraki Yazı:Eğitim’de Neler Oluyor ?

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir