Düzenli Spor Yapmanın Bize Kazandırdıkları

Spor yapmak insan vücudu için son derece önemlidir. Uzun yıllar sağlıklı ve dinç bir şekilde yaşamak isteyen insanlar düzenli bir şekilde spor yapmaya özen göstermelidirler. Aksi takdirde bu istekleri hayalden öte geçmeyecektir. Uzun yaşamanın yanı sıra bir çok faydası olan spordan ve bize kazandırdıklarından bahsedeceğiz bu yazımızda.

Düzenli spor yapmak hareket sistemimiz, kalp-damar sistemimiz, fiziksel görünümümüz ve psikolojik etkiler olmak üzere bizlere pek çok açıdan yarar sağlamaktadır.Bunları sırasıyla ele alalım.

Spor yapan bir insanın vücudu esnek olur ve eklemlerinde sertlikler oluşmaz. Eklemler spor sayesinde son derece iyi korunur. Kemikler gelişir ve özellikle yaşlılık döneminde bize sıkıntılar çıkarmaz. Kendinizi zorlamadan yapacağınız spor bel ağrıları için de doğal bir mucizedir.

Kalp damar sistemi için de hayati bir önem taşımaktadır spor. Doktorların en kötü ihtimalle yürüyüş önerdiği bu hastalar eğer düzenli spor yapmaya başlarlarsa kalbin çalışma sistemi düzene girer, tansiyon sorunun önüne geçilir, kalbe gereksiz yüklenme olmaz. Bu da uzun yıllar yaşamanın ilk şartıdır zaten.

Düzenli olarak spor yapmanın en güzel etkilerinden biri de psikolojik olarak ortaya çıkmaktadır belki de. Spor yapan birinin kendine güveni artacaktır, stresi azalır, hayattan zevk alma duygusu gelişir.

Tüm bu iç ve dış etkenlerinin yanı sıra düzenli olarak spor yapmanın dış görünüşünüze de ciddi derecede bir faydası olmaktadır. Aşırı kilolu insanların kilo vermesine, kasların sıkılaşmasına yardımcı olur.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Lösemi Hakkında Bilgiler

Sonraki Yazı:Facebook Gizlilik Kısayolları

YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Bazı insanlar ne yesem yarıyor der, siz yiyip tv başına oturursanız ne yerseniz yarar tabi. ne kadar yerseniz yiyin yaptığınız spor en önemlisi. Ve yediğiniz şeylere dikkat edin. Patates kızartması yerine, patates salatası yada patates yemeği yiyin.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir