Dokunmatik t-shirt!

Günümüz teknolojisi okadar ilerlemişki biz teknoloji kullanıcıları hayal gücümüzün doruklarını zorlayacak kadar daha iyi bir teknolojiyi her zaman hayal ederiz. Artık biz bunları düşünürken bunlardan daha fazlasını düşünen ve teknoloji severler için hayal bile edilemeyecek derecede olan teknoloji ürünleri ile karşımıza teknoloji devleri geliyor. Apple , google ve vb.. gibi teknoloji devlerinin hayallerimizde olan teknolojilerini biliriz. Amerikalı bir Teknoloji firması günümüzde aktif olarak kullanabileceğimiz dokunmatik t-shirt ‘ler için düğmeye bastı. Şirket tarafından Armour39 isimi verilen dokunmatik elbise atletik denetleme sistemi olarak görev görecek. Under Armor tarafından geliştirilen t-shirt WILLpower ölçüm değerlerine sahip olacak ve kalp atışı, hız, yakılan kalori, performans çizelgesi ve diğer birçok hayati fonksiyon bilgileri hakkında kullanıcıya bilgi gösterebilecek. Armour39 apple iphone ürünleriyle kullanılabilecek şekilde tasarlanıyor.

Batarya Süresi Yüksek

Armour39 koşu yapan sporcular için bir GPS özelliğine sahip olmayacak ama , Armour39 ‘un sahip olduğu bataryanın ömrü hemen hemen 1 yıl. Armour39 ‘un bataryasının şarj edilebilmeside bataryanın tekrar tekrar değiştirilme sıkıntısını ortadan kaldırmış oluyor. Armour39 ürünü için bir video hazırlayan Under Armour geliştirilme aşamasında olan ürünün en erken 2014 ‘de seri üretime geçirilmesi planlanıyor diye konuştu.

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin ilerlemesi sayesinde , gözlüğünüzle müzik dinleyerek, ayakkabılarınızla kalp atışınızı ölçerek, dokunmatik tişörtünüzle ise yaktığınız kalori ve kalp atışınızı kontrol ederek bir gün koşuya çıkma ihtimali de kullanıcıların hayalleri arasında yerini alıyor.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Dakika dakika kolanın vücudumuza zararları

Sonraki Yazı:Gelecekteki Prolog

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 9 yorum yapılmış.

 1. Yazar

  Teknoloji her geçen gün kendisi aşmaya başladı. İleride neler olacağını merakla bekliyorum açıkçası..

 2. Yazar

  enteresan birşeye benziyor

 3. Yazar

  Takip ettiğim bu bloglar bana “yuh” dedirtiyor 😀 Allahım dokunmatik tişört nedir 😀 3-5 ay sonra uçan arabalar gelse ciddiyim hiç şaşırmıycam. Bunun telefon işlevi göreni yapılsa çok muhteşem olur. Hele de google glass ile birlikte çalışabilecek bir şey olsa tadından yenmez. İşlevleri falan artsa…

 4. Yazar

  Vay be .. Nerelere gidiyoruz böyle.Teknolojiyi takip etmek gerçekten zorlaştı.

 5. Yazar

  İyice suyunu çıkardılar! Dokunmatik t-shirt te ne demek ya 😀

 6. Yazar

  Teknoloji gelişti yapacak birşey yok 🙂

 7. Yazar

  bu değil bu hiç değil ban daha farklı bir şeyler lazım diyenler için 😀

 8. Yazar

  Daha ne çıkabilir diyorum çıktıkça daha iyisi ilginçi çıkıyor 🙂

 9. Yazar

  Hey teknoloji nelere gidiyorsun gitme! demek istedim bi an 🙂

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir