DOĞANIN DENGESİ, ‘’DEPREM’’ :

Merhabalar değerli  okurlarımız. 20_2_2013 Saatlerimiz 15_46 yı gösterirken  Muğla nın Fethiye ilçesinde kaya köy mevki olarak ta bilenen.gemiler koyu açıklarında 6.0 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Buraya kadar her şey haber bültenlerinde duyduklarınız la aynı ama şu var ki, depremler yeryüzünün yeni imajını yaratır.Çoğumuzun korktuğu depremler aslında tabiat güzelliğinin yaratıcılarıdır.  Aktif fay hatlarının olduğu coğrafyaları incelerseniz demek istediğimi anlarsınız. Fethiye, Marmaris, Gökova bu yerleri gezenler bilir. Dünyada cennet varsa bu yöreler cennettir. Doğal bakir turkuvaz koylar yeşile iç içe geçmiş masmavi deniz.Bitmeyen büyük çamlıklar,insan ruhunu dinlendiren şelaleler hep bu yörededir.  Büyük ada topluluklarının da yer aldığı  yöre bu güzelliklere depremlerle sahip olmuştur. Depremler sadece güzellik yaratmaz. Doğal zenginlikleri de yer yüzüne taşır. Yer altı kaynaklarının çogu da depremlerle bizlere ulaşmıştır. Son günlerde güneş ve ay tutulmalarının depremlerle hiçbir ilgisi olmadığı defalarca anlatılsa da güneş ve ay tutulmalarının depremlerle ilgisi olduğu da aşikardır. Belki bilimsel olarak kanıtlanmamış bir olgu olabilir ancak her tutulma sonrası yaşanan depremlerin tesadüf olma olasılığı da oldukça düşük bir gerçektir.  Deprem kimimize göre kıyamet,kimimize göre güzellik getirir. Tabii bunu İstanbul için söylemiyorum. Çünkü olası bir İstanbul depremi tam olarak kıyamet olur.  Plansız ve çarpık yapılaşmanın fazla olduğu İstanbul deprem öncesi hazırlıklarda çokta fazla yol kat edememiştir. Olası bir depremde üzüntü vericek olayların yaşanması ise kaçınılmaz gerçektir. Umarız tüm eksiklikler en kısa zamanda giderilir . Sağlık ve mutlulukla kalın.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Doğru İşlemci ve Anakartı Seçme Rehberi

Sonraki Yazı:Sitemizi Eleştiriyorsanız Yazımızı Okuyun!!

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Biz türkiye olarak çok acılar çektik depremden

  2. Yazar

    Umarım büyük şehirlerde yaşanması olayı doğal afetlerle ilgili bir felakette gereken önlemler zamanında alınır ve en az kayıpla atlatırız bu günleri.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir