Dizüstü Bilgisayar alacağım ama nelere dikkat etmeliyim?

Çağımızın en önemli ihtiyaçlarından biri de bilgisayardır. Bu makalemizde bilgisayar sahibi olmayan ya da sahip olduğu bilgisayarı değiştirmek isteyenlere yardım edeceğiz. Dizüstü bilgisayar sahibi olmaya karar verdik peki alırken nelere dikkat etmeliyiz? Bir göz atalım isterseniz…

1-Kullanım amacınıza karar verin

Bilgisayarı neden istiyorsunuz? Oyun oynama amacınız varsa yüksek grafik özelliklerine sahip bir bilgisayara ihtiyacınız olacak dolayısıyla maliyetiniz artacaktır. Yok eğer sadece işimi görsün, arada bir de sosyal medyayı kullanırım o kadar diyorsanız sizin için hız daha ön planda olmalıdır.

2-Kendinize bir bütçe oluşturun

Bilgisayar mağazasına gitmeden önce kendinize bir bütçe oluşturun. İleride zor durumda kalmamak ve ihtiyacınıza göre bir harcama yapmak için bu şart.

3-Görünümüne karar verin

Bir dizüstü bilgisayar alacaksanız sizin için önemli olan şey taşınabilirlik olmalı.Alacağınız bilgisayarın boyutlarına ve ağırlığına dikkat etmelisiniz.2 kilogramdan daha ağır bir laptopu taşımak ciddi zorluklar çıkaracaktır.

4-Pil Ömrü

Bir dizüstü bilgisayarda olması gereken en önemli özellik uzun pil ömrüdür. Hele bir de bilgisayarı yanınıza alıp uzun süreli çalışmalar yapacaksanız sizin için bu kriter çok önemli olacaktır.

5-Klavye Tipi

Klavye belki de en çok kullandığımız bilgisayar donanımıdır. Oyun oynarken, sosyal medyada paylaşım yaparken, program kodlarken en çok ihtiyaç duyduğumuz şey klavyedir. Bu yüzden kullanışlı olması ilk tercihimiz olmalı. Boşluk mesafesi, tuş takımı ne kadar iyi olursa o kadar kolay iş görürüz.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Makale Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sonraki Yazı:Sunum Yaparken Bunlara Dikkat Edin

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir