ÇOBAN VE ZENGİN KIZ:

Merhabalar değerli okurlarımız. Size bir masal anlatacağım,Bakalım size ne düşündürücek bu satırlar. Hiç koskoca insanlara masal olur mu ? demeyin, büyüklerinde bazen hayattan ders çıkarmalarını sağlar masallar.

Ülkenin birinde bir kız yaşarmış güzelmiş ve ülke yönetiminde görevliymiş mevkisi makamı varmış hasbel kadar ailesinin prestiji için biriyle evlendirilmiş ama kız bu adamı hiç sevmemiş, sevememiş derken birde çocukları olmuş bu kız yaşadığı her günü çile gibi yaşıyor ve hiç mutlu olamıyormuş hayata yas tutuyormuş bu yüzdende hep siyah giyiyormuş. Çocuğuyla ilgilenirken hayat akıp gidiyormuş.

Bir gün kırlara teftişe çıkmış ülke yönetiminde olduğundan  sık bunu yaparmış orda bir otlakta bir çobanla karşılaşmışlar, kız çobanla sohbet etmeye başlamış yüzü hoş esmer bir köy delikanlısıymış bu çoban ama o kadar bilgece konuşurmuş ki sonraları daha çok muhabbet eder olmuşlar hergün kadın çobanı dinlemeye gidiyormuş sonraları bu hayranlık aşka dönüşmüş çobanda boş değilmiş kadına karşı.

Yine merada buluştukları  gün çoban elini tutmuş kadının bana varır mısın? demiş kadın evliliğini bitirmiş öncesinde evet demiş kabul etmiş ama bir sorun varmış çoban bunu sonradan söylemiş çobanda evliymiş.

Kadın kocasın terk ettiği için sorun yokmuş ama çoban karısıyla boşanamıyormuş. Karısı razı gelmiyormuş ama vazgeçmemişler birbirlerinden hep bir araya gelince çoban anlatmış kadın dinlemiş Günler böyle geçip gitmiş. Aralarındaki yaşam farkını hiçmi hiç önemsememiş hep onunla olursa her şeye katlanırım diye düşünmüş çünkü kadın hayatında ilk defa gerçekten aşık olmuş.

Hikayenin sonunu merak ediyorsunuz değil mi? Bu hikayenin sonunda çoban  çekip gitmiş hiçbirşey söylemeden veda etmeden kadına.  biliyormuş ki o kadınla hiçbir zaman bir araya gelmezlermiş. Her hikaye mutlu sonla bitmez arkadaşlar , bitecek diyede kural yok çobanın gitmesinden sonra kadın bir daha eskisi gibi olamamış kimseyi sevememiş ve kadın o günden sonra yüzü hiç gülmemiş. Sevgiyi gömmüş ve asık suratlı çekilmez bir kadın  olmuş aşkını hiç unutmamış ama hep onun hayali esmer çobanın hayaliyle yaşamış.

Umarız herkezin hayalleri gerçek olur . Sağlık mutluluk ve esenliklerle kalın.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:ŞEHİRDEN İNDİM KÖYE

Sonraki Yazı:Sesli sohbet ve Görüntülü Chat Yönetici Olmak

YORUMLAR

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    WebMaster Dersleri

  2. Yazar

    çok güzel bir hikaye, teşekkürler.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir