Cilt Kusurları İçin Öneriler

Cilt yapısındaki bozulmalar, sivilce ve siyak nokta oluşumu, güneş lekeleri zamanla cildin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olmaktadır. Cildin esnekliğini koruması ve yapısındaki hücrelerin yenilenmesini sağlamak için cilt bakımına özen gösterilmesi gerekir. Bazı ciltlerin gözeneklerindeki açılma siyah nokta ve yağ oluşumuna hız kazandırır. Bu cilt tipinde olan bayanların cilt temizliğine dikkat etmeleri ve katı formdaki kapatıcılardan uzak durmaları gerekir. Cildin sıkılaşması ve gözenek görünümünün azalması için yapılandırıcı ürünler kullanmak da yararlı olacaktır. Cilt kusurları için önerilerden biri de aşırı sivilce ve sivilce izi oluşan ciltlerde cildin yağ oranını azaltacak bakım ürünlerinin kullanılmasıdır. Bunun yanında makyaj ürünleri içinde yağ oranı az olanları tercih etmeleri faydalı olacaktır. Cilt kusurları için öneriler içinde en çok kullanılan saydam kapatıcılardır. Bu kapatıcılar doğal bir görünüm vermelerinin yanında cilt içinde birikme ve kir toplamaya müsait olmadıkları için bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Eğer cilt kusurlarınız oldukça fazla ise yoğun fondöten ve pudra kullanımı kötü bir görünüme neden olur. Bunun yerine az miktarda saydam kapatıcı tercih edebilirsiniz. Allık kullanımında cilt rengine yakın renkler tercih edilmelidir. Koyu renkler kusurların ortaya çıkmasına neden olur. Önemli günlerinizde bu görüntüden kurtulmak için porselen makyajı tercih edebilirsiniz. Cilt kusurlarının çoğu doğru tedavi ile zaman içinde kaybolur. Kaybolmayacak kusurlar için de küçük makyaj sırları ile görünümünü azaltabilirsiniz. Bu anlamda cilt kusurları için öneriler size oldukça yardımcı olacaktır.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:GEBELİKTE OLUŞAN ÇATLAKLAR

Sonraki Yazı:Düşünce okuma gerçek oldu

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Cilt güzelliği ve sağlık her insanın özellikle bayanların çok ilgisini çeken bir konu gerçekten.Yaza girerken insanlarda hep biraz kilo vermek ve ciltlerini gençleştirmek isteği doğuyor.5 kilo veriyorlar ancak genelde hemen geri alıyorlar.Sanırım insanlar güzellik konusuna ilgi göstermeye devam edecekler hep.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir