Cilt Güzelliğinin Püf Noktaları

Cilt her yaşta bakım isteyen zararlı etkenlere karşı korunması gereken, oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle güneş ışınlarının dik geldiği dönemlerde yani yaz aylarında açık renk tene sahip bayanların normal zamanlara göre çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Güneş ışınları ciltte yaşlanmayı hızlandırıcı bir etki yapmanın yanında leke ve cilt kanseri gibi tehlikelere de neden olmaktadır. Cilt güzelliğinin püf noktalarından biri yaz kış koruma faktörlü krem kullanmaktır. Bu sayede cildinizi koruma altına almış olursunuz. Cilt yalnız yaz aylarında değil kış aylarında da korunmaya ihtiyaç duyar. Soğuk rüzgâr cildin kuruyup çatlamasına neden olur. Bu da cildin elastikiyetini yitirip, hasar görmesini sağlar. Cilt güzelliğinin püf noktalarından bir diğeri de cildin düzenli olarak ölü derilerden arındırılmasıdır. Bunun için kese ve Türk hamamını arada bir de olsa tercih etmelisiniz. Ölü derilerden kurtulmak cildin yenilenip tazelenmesini sağlayacaktır.

Cilt güzelliğinin püf noktalarından biri de cildi doğal ürünlerle nemlendirmektir. Yumuşak bir cilt için gül suyunu tercih edebilirsiniz, eğer kokusundan hoşlanmıyorsanız bebe yağı da kullanabilirsiniz. Ciltte oluşabilecek sivilceleri önlemek için bebe yağını çok az miktarlarda kullanmalısınız. Her yaşta cildin farklı ihtiyaçları vardır. Yaş ilerledikçe cilt kurumaya su kaybetmeye başlar bu yüzden cilde bakım yapmanın yanında günlük tükettiğimiz su miktarını da arttırmak gerekir. Meyve ve sebze tüketimini arttırmak yine cilde canlılık kazandırmayı sağlayacaktır. Cilt güzelliğinin püf noktalarından sonuncusu ise sigara ve alkolden uzak durmak, düzenli uyku uyumaya dikkat etmektir. Gerisi yaşam kalitesi ve kalıtımsal özelliklere dayanmaktadır.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:2013 Spor Giyim Modası

Sonraki Yazı:2013 Yaz Moda Rengi: Zümrüt Yeşili

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir