Bir Sohbetle Başlar Her şey

Kelime anlamı olarak sohbet, insanların karşılıklı olarak konuşmasıdır. Ancak kuru kuruya konuşmadan ötedir bu. Başka boyutta anlamları da vardır. Sohbet aynı zamanda birlik olmaktır. Karşındaki ile bütünü temsil etmek, ona kendi varlığını hissettirmektir.

Günlük hayat için de vazgeçilmez unsulardan birisidir sohbet. İnsan okulda, işte, sosyal hayatta sürekli birileri ile sohbet etme ihtiyacı duyar. Bir süre sonra sohbet artık bizler için adeta yemek yemek,su içmek gibi hayati bir ihtiyaca dönüşür. Bu ihtiyacı gidermek için ufak bir merhaba ile ilk adımımızı atarız çoğu zaman.

Arkadaşlıkların, dostlukların hatta sevgili olmanın başlangıcıdır iyi bir sohbet. Karşımızdaki insanı bu şekilde iyi anlayıp, destek olursak sevgimizi de iletmiş oluruz aslında. Ayrıca sohbet etmenin insanları rahatlatan pek çok yanı vardır. Daraldığımız anlarda sürekli içimizi boşaltacak, bizi dinleyecek birilerini ararız çevremizde. İşte o kişiyi bulduğumuz zaman dertleşir, olaylara dair sohbet ederiz. Bu bizi rahatlatır. Hem öyle bir rahatlatır ki sıkıntılarımızı, dertlerimizi atlatmış gibi oluruz. Hele bir de karşımızdaki insan bizi anlayıp, destek çıkan biri olursa. Sadece sıkıntılı anlarımızda değil. Mutlu anlarımızda da eş, dost ve arkadaşlarımız ile sohbet etmek bizim mutluluğumuzu arttıran bir etken olacaktır. Gerçekten de söylendiğini gibidir her şey. Dert paylaştıkça azalır, neşe ise paylaştıkça artar.

Karşılıklı duyguların paylaşılmasının yanı sıra insanın hayatını etkileyen bir konudur sohbet. İş görüşmesinde patronla, ders aralarında öğretmenle veya üst düzey birisiyle de sohbet edebilir gerektiğinde insan. İşte hayatımızın bu kadar ortasında bir konudur sohbet etmek. Bu yüzden gereken önemi vermeli, sohbet etmenin önemini kavramalıyız daima.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Çakallarla Dans 2 Hastasıyız Dede İzle 7 Aralık’ta Gösterime Giriyor

Sonraki Yazı:Windows 8 Değişimi

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir