BİR KAVUŞAMAMA ÖYKÜSÜ

Hatice köyün en güzel ve en cilveli kızı.. Hatice öyle güzel bir kız ki köylerden diğer genç delikanlılar bile Hatice yi görmeye köye gelirmiş. Hatice cilvesini güzelliğiyle bütünleştirip genç delikanlıların aklını başından alırmış.

Hatice tutkun olan delikanlılardan birde Halim miş. Mertliği cesurluğu ile çevreye nam salmış bu genç, uzun boylu oldukça kuvvetli imiş. Bu genç Hatice’yi köyde gördükçe bu kıza tutulmuş. Halim ilk Hatice mendil göndermiş eskilerde mendil göndermek senden hoşlanıyorum demekmiş, Hatice naz ederek mendili almaz bu kez Halim onun yoluna çıkarak kendisinden hoşlandığını söyler. Hatice yine naz eder ve yok der. Aslında Haticede bu genç delikanlıyı düşünmektedir. Halim artık dayanamaz, Hatice’yi çeşme başından kaçırır. Hatice’nin akrabaları Halimin peşine düşer ve kıza bir zeval gelmeden kurtarırlar.

Hatice’de artık Halime kara sevda hisseder. Hatice’nin ailesi bu durumu anlar onu zorla başkasıyla evlendirir. Halim Hatice’nin isteyerek kabul ettiğini düşünür ve köyün en çirkin kızıyla evlenir. Hatice bunu duyar kahrolur.

İşlerin gerçeklerini bilmeden iki genç başkalarıyla yeni hayatlar kurarlar ama hep birbirlerini düşünür, iç geçirirlermiş.

Halim yaşlanıp öldüğünde vasiyet etmiş ve mezar taşına Hatice ye sitem dolu şu sözleri yazdırmış.

Bu dağları kar aldı

Gül dibini har aldı

Ecele borçlu kaldım

Bir canım vardı onu da yar aldı.

Kavuşamadım ben o yara

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Facebook ücretlimi oluyor

Sonraki Yazı:SEVMEK NEDİR ?

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir