BİR KADININ İSTEDİKLERİ
Çok önceden tanıdığım yalnız yaşayan bir kadın vardı. Neşe dolu konuşurken ağzından sevgi dolu sözcükler dökülen iyi niyetli bir insandı. Bir gün arkadaşlarla toplanıp ziyaretine gittik. Kahvemizi içerken sohbete başladık. Nerden geldiğini sordum. Gayet kendinden emin bir şekilde aranızdan geldim dedi. Birbirimize baktık ne demek istediğini anlamamakta sesimizi çıkarmadık. Uzunca bir süre sessizlik oldu. Arkadaşın biri kapatın kahve boşlarını da falınıza bakayım diyene kadar sessizlik devam etti. Dayanamadım sanırım bekârsınız dedim. Hayır, boşandım dedi. Özür dilerim bilmiyordum sanırım bu soruyla canınızı sıktım dedim. Kadın yine o sevimli gülümseyişiyle yok canımı sıkmadınız alışkınım bu sorulara dedi. Diğer arkadaşlardan biri neden ayrıldınız deyince ben utancımdan ne yapacağımı bilemedim. Benim istediklerimle onun verdikleri çok farklıydı o yüzden ayrıldık dedi. Nasıl yani dedim. Bana hep pahalı hediyeler aldı. En güzel en şık kıyafetleri giydim. En seçkin yerlerde yemek yedim ne istersem yarın elimde oldu. Altınlar dolarlar en lüks araçlar hem emrimdeydi dedi. Hepimizin ağzı açık kalmıştı. Hatta içimizden bir kaçı ayy keşke benimde böle bir kocam olsaydı ben onu hayatta bırakmazdım dedi. Kadın yine gülümsedi mutlaka bırakmazdınız dedi ama ben bıraktım çünkü onları istemiyordum dedi. Eğer kızmasanız bir şey sorsam dedim. Anlatacağım dedi önce keklerinizi ikram edeyim çaylarımızla beraber yiyelim her şeyi anlatacağım dedi. Çok fakir bir hali vardı evindeki her şey eskiydi üstündekiler bile. Hiçbir anlam veremedim neden böyle zengin bir hayatı elinin tersiyle itmiş kocasının verdiği her şeye sırtını dönmüştü. Bir sürü şey düşündüm ne olmuştu da ayrılmayı göze almıştı bu kadın ne istemişti de kocası almamıştı ya da vermemişti. Merakla anlatmasını bekliyordum eminim diğer arkadaşlarımda benim gibi merak ediyorlardı. Çaylarımızı yudumlamaya başlamıştık kadın o güler yüzlü tavrıyla konuşmaya başladı. Evet, ben bunca şeyi teptim. Anlattığım gibi her şeyim vardı olmadığını düşündüğüm hiçbir şeyim olmadı aklınıza ne geliyorsa vardı. Ama benim isteklerim yoktu. İstediğim şeyleri veremedi bana hep mutsuz oldum bu yüzden hiç yüzüm gülmedi. En sonunda kocamla konuştum oda çok şaşırdı bunları yapabileceğini söyledi ama iş işten geçmişti. Ben söyledikten sonra ne değeri var ki dedim. Senin içinden gelmedik ten sonra ne anlamı var ki dedim. Hepimiz kadının gözünün içine bakıyorduk ne istediğini söylesin diye. Çayını masaya bıraktı az ilerde duran muhabbet kuşlarına baktı sevgi ilgi istemiştim dedi. Tıpkı bu muhabbet kuşlarının anlaştığı gibi olsun istemiştim dedi. Bir kadın daha ne isteyebilir ki. Çayını tekrar eline aldı o güzel gülümsemesiyle tatlı sohbetine devam etti..

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:İSTANBUL ŞiiRLERİ VE ŞİİRİ

Sonraki Yazı:Ben ve Kendim

YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Kadın çiçek gibidir derler hep. Doğrudur. Suyunu vermelisin; çok verirsen çürütürsün, güneşini vermelisin; az verirsen soldurursun, çok verirsen kurutursun.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir