link

Batıl İnançlar

Batıl İnançlar :
Her insanın bazı uğur veya uğursuz saydığı bir takım nesneler ve olaylar vardır. Bu olaylar kişinin inancıyla şekillenir. İnandığınız nesne veya şey size şans, kader açmaz insan kendi kaderini inandıklarıyla kendi şekillendirir ya da kaderidir yaşar.
Batıl inançlar bir çok nesne için geçerlidir. Örneğim kimileri bir atın nalını uğur sayar evlerinde bulunduğunda bereket getirir düşüncesi vardır oysa bir atın ayağına ayakkabı olmuş bir nesne nasıl bereket getirecek ya da şans verecektir. Nazar boncuğu camdan, çeşitli nesnelerden yapılan bir nesnedir üzerinde taşıyanı nazardan koruyacağına inanılır ama camın ne gibi bir nazar kovucu özelliği olabilir ki.
Batıl inançlar yüzyıllardır insanların hayatında var olmuştur. Çeşitli dinler batıl inancı lanetlemiştir. 13 rakımı Hıristiyan inancında uğursuzdur neden 13. Havari nedeniyle 14. Havari olsaydı 14. Havari öldürülseydi 14 rakamı uğursuz olacaktı. Batıl inançlar akıl süzgecine yatırıldığında mantıksız ve saçma olduğu fark edilir. Şansı, kısmeti zenginliği bir nesneye bağlamak son derece mantıksız ve akılsızcadır.
Batıl inançlara kapılan insanlar tek tanrılı dinler de ona şirk koşmuş olarak kabul edilir. Çünkü tek tanrıya inan bir insan kaderin şansın ve diğer hayırın şerrin ondan gelişine kanaat eder saçma nesnelerden elde edilmeyeceğini bilmelidir.
Batıl inançlar körü körüne inanıldığında kişinin yaşamını alt üst edebilir. Bu yüzdendir ki batıl inançlarınızı bir kenara kaldırınız ve inandığınız tanrıdan başka bireşeyin bunu gerçekleştirmeye kudreti olmadığını biliniz.
İyi sohbetler dileriz.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:ŞİDDET

Sonraki Yazı:Ben Sana Ölürüm

YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Batıl inançlar Batıldan da anlaşılacağı gibi Batıdan geliyor bence.Ne kadar saçma şey varsa kültürümüze sokuyorlar.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir