Bahar Yorgunluğu

Nisan ayına girdiğimiz şu günlerde havada ısı değişimi de beraberinde yorgunluğunu da getiriyor. Bahar yorgunluğu bir hastalık olarak kabul ediliyor. Önlem alınmasını gerektirmekte olup önlem alınmaz ve tedavi edilmezse kronikleşip sürekli hale gelmektedir.
Kışın soğuk ve karlı havaları geride kaldığı günlerde insan metabolizması da değişime ayak uydurmaya çalışır. Bahar yorgunluğunun belirtileri sürekli uyku isteği, yorgunluk eklem ağrıları gibi ortak şikâyetlerdir.
Baharın gelmesiyle havadaki elektrik yükü artıyor. Negatif iyonların da çoğalmasıyla yorgunluk halsizlik ve gerginliklere neden olabiliyor. Elektrik yükü yoğun olduğunda stresi de tırmandırıyor, steres’e karşıda bol sulu gıdaların tüketilmesi de önerilmekte
Uzmanlar ise bahar yorgunluğuna karşı alınabilecek önlemleri ise şöyle sıralamaktalar.
Vücut yorgunluğuna karşı b, c vitaminlerinin bulunduğu sebze ve meyvelerin tüketilmesi
Uyku düzenine dikkat edilmesi
Hareket etmek spor yapmak özellikle
Bol bol güneşin etkilerinden yararlanın.
Bahar Yorgunluğu’nun tedavi edilmediğinde kronikleşip daha sonra farklı tür hastalıklara yol açacağını belirtmiştik. Bu yüzden yazımızı okuduktan sonra eğer belirtileri taşıyorsanız acil önlemler almanızı öneririz.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:AŞKIN NE ZAMAN GELECEĞİ BELLİ OLMAZ : (MeSoOo & MaSaL)

Sonraki Yazı:Türkiye’nin 4. Yüz Nakli

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir