Atatürk İngilterede En büyük düşman seçildi.

Türk ordusu ve Atatürk kazandığı zaferlerle günümüz Türkiye sinin mimarisi oluşturdular onlara minnet ve şükran boçlu olduğumuzu asla unutmamamız gereklidir. Atatürk birçok ülkede tanınırken yurt dışında tarih kitaplarına ve tarih araştırmalarına da konu olmuştur.

İngiltere’ nin başkenti Londra da bulunan Ulusal Ordu Müzesi’nin internet anketi üzerinden yapmış olduğu bir araştırmada internet oylamasında İngiltere’nin en büyük düşmanları arasında 20 kişi oalrak belirlenen listede Atatürk imside bulunmaktaydı bu listede Atatürk 3bin 90 oy aldı. Atatürk ten sonra İrlanda bağımsızlık savaşında kahramanlık gösteren Micheal Colins ise 2bin 878 oy aldı.

İngiltere de yaşayan Türklerin tepkisini alan bu oylama ile ilgili yetkililer şu açıklamada bulundu “Oylamanın amacı İngiltere nin kazandığı askeri zaferlere ilgi çekmektir. Hiçbir Toluma ve kültüre kasti olarak yapılan bir atıf yoktur”. Açıklamanın ardından Türkler protesto amaçlı askeri müzelere gitmeme ve Türk turistlerin de bu müzelere girmemesi çağrısında bulundu.

İngiltere Hükümeti olayın yanlış anlaşılabileceği kanısıyla araştırmanın kesin olmadığını kesin sonuçların 8 Ağustos da düzenlenecek konferansta açıklanacağını da eklediler.

Atatürk hakkında yapılan hakaretlerde daha önce tepkisiz kalan İngiltere hükümeti bu araştırmayla da Atatürk’ü karalamamı yoksa yüceltme amacında mı anlaşılmamakta.

Türk yetkilileri ve Türkleri de bu araştırmaya tepkiye davet ediyoruz.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Düşüncelerinizi kim kontrol ediyor

Sonraki Yazı:Galaxy S4 İncelemesi

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir