AŞKIMIZ SAPLANTIYA DÖNÜŞTÜ NE YAPABLİRİZ?

Merhabalar değerli okurlarımız . Aşk aslında evrim değiştirerek hayatımızdadır. Saplantılı bir aşka melankolili yani kara sevda denilen duygudur aslında. Bu tarz aşk yaşayan insanlar karşı taraf kendisine yeterince ilgi göstermese bile onun aşkını yaşar ve yaşatır. Onun kaçta yattığını neler yaptığını bilir kendini ve yaşamını onun düşünceleriyle şekillendirir.

Saplantılı aşıklar için dünyada tek düşünce sevdiğidir. Bazen bu aşklar saplantılar şizofreniye dönüşebilir. Saplantılı aşklarda karşı tarafın ilgisi olmasa bile ona olan sevgisi ilgisi artabilir. Bu tarz insanların psikologdan yardım alması önerilebilir.

Saplantılı kara sevda olan kişilere geçmişimizde de çok rastlanmakta hatta efsanevi hale getirilmiş olanları bile bulunmaktadır. Bunun bir örneği Leyla ile mecnunun, Ferhat ile şirin hikâyeleridir. Türkülerde bile işlenenmiş bu türküler dilden dile günümüze kadar gelmiştir.

Birine gerçekten aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız bu saplantımıdır değil midir?  bunu anlamak içinse karşı tarafı gördüğünüzde neler hissedersiniz buna bakınız. Örneğin onu gördüğünüzde fiziksel olarak elleriniz titriyorsa, terliyorsanız, kalbiniz çarpıyorsa duygusal olarak aniden onunla ilgili ufacık bir nesne ile hatırlıyorsanız, özlüyorsanız ona âşıksınız demektir. Karşı tarafta duygularınızı paylaştığınızda oda aynı şeyleri hissettiğini belirtiyorsa duygularınız karşılıklıdır.

Âşık olmak elbette en güzel duygulardan biridir ama karşılıklı olduğu sürece bu duygu muhteşemleşir. Saplantılı olan kişilerin muhakkak psikolog tedavilerine ihtiyacı bulunmaktadır.

Duygularınızı karşılıklı ve sorunsuza yaşanması dileklerimizle sayın okurlarımız esen kalın.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Sesli sohbet ve Görüntülü Chat Yönetici Olmak

Sonraki Yazı:Sahte Aşık Nasıl Anlaşılır?

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Böyle bir durumda en güzel yapılacak şey onu unutmamaya çalışmaktır insan beyni hep ters işleri sever mesela uyumayacağım dersin uyursun unutmayacağım dersin unutursun unutacağım dersin unutmazsın o yuzden herşeyi zamana bırakmak en mantıklısıdır zaman gerçektende herşeyin ilacıdır vesselam…

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir