ANDROİD NEDİR?
Teknolojinin ilerlemesi ile günden güne gelişen akıllı telefon sektöründe 2010 yılı itibariyle geliştirilip sunulmuş olan Android işletim sisteminin, kısa süre zarfı içerisine kullanımı günden güne artmıştır. Mobil cihazlar için, Google ve Open Handset Allience tarafından geliştirilmiş olup, Linux tabanına ait bir işletim sistemidir.
Android, açık kaynak kodlu yazılımı olduğundan, 34 adet donanım, yazılım ve Telekom şirketinin desteklemesiyle beraber teknolojiye fayda sağlayacağı görülerek hizmete sunulmuştur. Android, Linux Kernel ile sağlanmış bir mobil işletin sistemi olarak kullanımı yapılmaktadır. Android açık kaynak kodlu bir yazılıma ait olduğundan, 250 binin üstünde hazır olan uygulaması bulunmaktadır. Google Play bu konuda Android işletim sistemine ait uygulamaları indirmede size yardımcı olan, kurumsal mağaza sorumluluğunu üstlenmiştir. Uygulamanın yazılımları Apache harmony üzerine kurulu olmakla beraber, Java uyum sorunu olmayan uygulamalar ile çalışmaktadır. Google, 2005 yılında Android Inc aldıktan sonra 2008 yılında arkasına birçok firmayı alarak başarılı olacağına dair kanaat getirilerek piyasaya sürülmüştür. Android işletim sisteminin en büyük özelliği ise geliştirilebilen işletim sistemin olmasıdır.
Android kullanımında, depolama, handset çizimler, bağlanabilirlik, mesajlaşma, medya desteği, web tarayıcısı ve ek donanımları ile birçok özelliğe sahip olmaktadır. Akıllı telefonların kullanımın günden güne arttığı ülkemizde Android işletim sistemi de birçok cihazda kullanılıp, kullanıcıları tarafından memnun kalınmıştır. Uygulamalarında sunmuş olduğu birçok ücretsiz hizmet ile kullanımını yapan kişilerden olumlu dönüş sağlayan işletim sistemi, kısa süre içerisinde beğenilmiştir.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Sakarya Fırat 125 Son Bölüm İzle

Sonraki Yazı:ANDROİD CİHAZLARDA TELEFON DİNLEME

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir