Ailenizle Zaman Geçirin Kendinizi İyi Hissedin

Bir insan için en önemli kavramlardan biridir aile. Kişinin kendini hayatta yalnız hissetmesini önlemek, ona değer veren birilerinin olduğunun farkına varması adına oldukça güçlü bir oluşumdur aile. Sözlük anlamının dışında da yüklü anlamları vardır yani. Fakat teknolojinin gelişiminden dolayı mıdır bilinmez artık aile kavramı önemini yitirmeye başladı. Özellikle genç nesil bilgisayarlarının başından kalkmadığı, bütün gününü tek bir odada geçirdiği için ailelerinden kopmuş durumda. İnsanlar bilgisayar başında geçireceği bir saati aileleri ile geçirebilecekleri keyifli bir saate değişiyorlar. Hatta internet bağımlılığı diye yeni bir hastalık girdi tıp dünyasına.

Fakat bu son derece yanlış bir tutum bana kalırsa. Kişi sürekli kendini anlatabileceği, bir şeyler paylaşabileceği yakınlar arar etrafında. Bu temel bir ihtiyaçtır. Yakınlarımızda bize en çok destek olan, dertlerimizle ilgilenenler de hep ailemizden birilerdir. Bilgisayarımızın başından kalkıp onlarla geçireceğim bir saat aile bağlarımızı yeniden güçlendirecektir. Bu şekilde hem kendimizi yalnız hissetmeyiz hem de ailemize önem verdiğimizi göstermiş oluruz.

Unutulmamalıdır ki Twitter ve Facebook gibi sosyal platformlarda paylaşacağımız anlamlı sözler ve karşılığında aldığımız beğeni sayısı bile bizleri mutlu ediyor. Bir de kendi ailemizle, sevdiklerimizle edeceğimiz hoş bir sohbetin getireceklerini düşünün. En az sanal arkadaşlarımız kadar değeri yok mudur sizce de ailelerimizin?

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:İnsanları Mutlu Etmek Kolaydır

Sonraki Yazı:Twitter’da Doğal Yollardan Takipçi Kazanmak

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    ama ben nedense anne ve babamın yanında rahat edemıyorum 🙁

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir