Aile Arası sorunları Yenmek:

Artık evlendiniz ve toplumun temelini oluşturan en küçük yapı taşı aileyi oluşturdunuz. Aile demek yoklukta varlıkta hastalıkta sağlıkta birbirine sahip çıkmak sahiplenmek, korumak kollamaktır. Aile arasında bazen tartışmalar fikir ayrılıkları çıkabilir. Bunları tartışmayı uzatmadan uzlaşma ile halletmek gereklidir. Eğer tartışmayı uzatırsanız tartışma sakız gib uzar ve sonu gelmeyen bir kavga olur. Aile arasında bir kişinin aileye liderlik yapması gibi bir kural benimsendiğinde o liderin diğer bireylere sorarak hareket etmesi ve karar vermesi gerekebilir. Örneğin kocanın karıya sorması kocanın karıya sorması gereklidir.Aile olmanın hazzı başkadır bir sofrada yemek ve birlikte bu sofrada edilen sohbetler aile olmanın önemini hatırlatır. Aile olmak birlik olmak demektir. Aile arası sorunlar çıktı ne yapabilirsiniz şimdi bunlara değinelim.

Karı koca arasındaki sorunları yenmek: Karı kocaların en çok evlendikten sonra dert yandıkları konu ilgisizlik veya heyecan eksikliğidir. Bu tarz sorunları aşabilmek için karı ve kocanın ortak planlar yapıp bu planları uygulamaya geçirmesi bu sorunları aşabiliriler.Bir diğer sorunsa kocanın karısının yaptıklarından şikayetleşmesi genellikle evlilikte görülen kronik sorunlardan biridir. Yukarıdaki sorun basit ve aşılmaması imkânsız bir sorundur ama şikayetleşme problemi için kişilerin psikolojik yardım bile alması gerekebilir.

Aile Bireyleri (abi,kardeş,teyze amca v.b) arasındaki sorunları yenmek: kardeşler birbirilerine her zaman destek olmalı ve kollamalıdır , lakin bazen fikir ayrılıkları nedeniyle ters istenmeyen durumlar oluşabilir bu durumlarda bayram kandil gibi , yada ailenin bir araya geleceği özel günler kollanmalı ve aradaki kırgınlığı yakınlıkla yenmelidirler. Akrabalık aile bireyliliğinin kollarıdır. Aile bireyliğinin kuralı birlik olmak demiştik bunu önlemenin yolu ise bu olguyu hatırlayıp büyüklere karşı saygı ile hareket etmek ve saygı duymaktır.Aile olmak toplumunun teminatıdır. Aile bireyleri her konuda anlaşacak ve uzlaşacak şeklinde bir kanun yoktur.  Bu terslikleri yenmenin bir diğer temel anlayışdır. Anlayışlı olmayı biz insan oğulları yeniden kazandığımızda artık yaşamımızda sorunlara yer kalmayacaktır.Sevgili okurlar ailenin önemini ve aile arasındaki sorunları yenmenin basit yöntemlerini anlattık. Umarım sizlere faydalı olabilecek bir yazı olarak görürsünüz.İyi Sohbetler.Sağlık ve mutlulukla kalın değerli okurlarımız.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:SEN DE BENİ SEVSEYDİN

Sonraki Yazı:İnsan Bedeniyle Değil Ruhuyla İnsandır

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 7 yorum yapılmış.

 1. Yazar

  Gel de bunları onlara anlat 🙂

 2. Yazar

  Aile arasındaki sorunlar insanın zihnini en çok yoran sorunlardır. Çok yapıcı da olabiliyorlar çok yıkıcı da.

 3. Yazar

  Nacizane tavsiyemdir ailenizi kırmayın incitmeyin pişman olursunuz.Ana gibi yar baba gibi diyar olmaz derler çok haklı bunu diyen

 4. Yazar

  Doğru bir söz Taner aksoy’a katılıyorum

 5. Yazar

  Genellikle bireyler arasındaki iletişim eksikliğinin ortaya çıkartmış olduğu bir durum.Bireylerin daha güçlü iletişim içerisinde olmaları halinde bu tür sorunlar olmayacağını düşünüyorum.

 6. Yazar

  Böyle şeylere pek inanmam, aile arası problemler hiç bir zaman çözülmez.

 7. Yazar

  kesinlikle size katılıyorum.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir