Ağlamaktan Çekinmeyin :

Ağlamak duygu yoğunluğuyla birlikte gelen göz yaşı kanalarından akan sıvıdır. Psikolojik olarak iste coşkunun, sevincin, acının, çaresizliğin sebep olabildiği en insancıl eylemdir. İnsanoğlu ne gariptir ki  ağladıkça sakinleşir ve ağladıkça durgunlaşır.  Ağlayabilmek bir erdemdir.  Bir bebek bile ağlayarak bize ne istediğini ifade eder konuşuncaya dek. Ağlamak duyguları düşünceleri ifade edilme biçimidir aynı zamanda bu şekilde de tanımlayabiliriz.Ağlamak çoğu insan tarafından zayıflık olarak kabul edilse de son yıllarda yapılan araştırmalara göre ağlamak hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak faydalı bir olgudur.ağlamanın faydalı olduğunu ispatlayan 3 gerçek

1-Vücuttaki bazı zararlı kimyasallar ağlamak yoluyla gözyaşı kanallarından dışarı atılıyor bu toksinlerin atılması bedeni rahatlatıyor.

2- Obezite şişmanlık ve yüksek tansiyon rahatsızlıklarında vücuttaki kimyasal dengeyi kurarak psikolojik rahatlamayı ve ardından beynin rahatlamasını böylelikle zincirleme işleyen metebollizmayı düzenliyor.

3-Öte yandan ağlamak diğer insanlarla aranızdaki duvarları kaldırmakta ve stresi de azaltmaktadır. Ağlama esnasında utanç ve sıkıntı hissedilse de ağlayan kişi yanında ağladığı kişi ile ister istemez bir psikolojik bağ kuruyor.Ağlamının faydalı olduğunun kanıtlanması ardından insanların ağlamayı ayıp olmaktan çıkarması gereklidir göz yaşlarını içine atmak yerine özgürce akmasına izin vermeli dir. Erkekler ağlamaz, gibi yanlış inançlarından da belleklerden silinip bu gerçeklere odaklanılması gereklidir.Büyüklerimiz belki de boşuna dememişler “ağla açılırsın” Göz yaşlarınızdan utanmayın ağlamak istediğinizde bırakın aksınlar.Sağlık ve mutlulukla kalın değerli okurlarımız.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:SEVMEK NEDİR ?

Sonraki Yazı:KADINLARIN BEDEN DİLİ

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Güzel yazı hocam ağlamaktan çoğu insan çekinir ama ben bazen yanlızken ağlamışımdır 🙂

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir