Acil servisler acil olarak müdahale edilmesi gereken durumlar, hastalıklar için bulunan, gece gündüz aktif olarak çalışan birimlerdir. İnsan sağlığı bütün her şeyin üstünde bir konudur. Sağlıklı bir hayat olmadığında kişi hayatına dair hiçbir şeyi gerçekleştiremeyeceği gibi ölümle sonuçlanan durumlar da bulunmaktadır. Bu nedenle acil servisler meydana gelmiştir. Ani olan durumlarda hastalara hızlı ve en doğru biçimde gerekli müdahaleni yapılması ve de bazı durumlarda hastanın hayata geri döndürülmesi sağlanır. Acil servise en sık gelen ve ciddi derecede acil olan durumların başında kalp krizi şüphesi ile ya da kalp krizi ile gelen hastalar bulunmaktadır. Eğer tipik bir göğüs ağrısı, mide bulantısı ve de kollara, omza ve sırta yayılan ciddi derecede bir ağrı ya da karıncalanma problemi yaşıyor iseniz hemen ambulansı arayıp yardım çağırmanız gerekmektedir. Çünkü kalp krizi geçiriyor olabilirsiniz.

Böyle bir durumda acil servis ekibi tarafından hemen ekg çekilerek hastanın kalp atımları kontrol edilir. Tansiyon, nabız, oksijen sayısı, solunum sayısı gibi temel değerlerine bakılır. Hastanın eğer kriz geçirdiği düşünülüyorsa gerekli olan müdahaleler en hızlı ve de en doğru bir biçimde yapıldığında hastanın hayata dönmesi sağlanır ya da hayatını kaybetme riski ortadan kaldırılır. Bu nedenle acil servislerde yapılacak olan müdahale çok önemlidir. Eğer gerekli görülüyorsa hasta ilk müdahalesi yapıldıktan sonra yoğun bakım ünitelerine hastanın yatırılması da hastanın yoğun bakım ünitelerine yatırılması gerekli görülmektedir. Bunun dışında herhangi bir trafik kazasında, zehirlenmelerde, kırık çıkık gibi ani olan şüpheli durumlarda, beklenmeyen bir doğum esnasında bir an önce hastanın 112 aracılığı ile acil servise yetiştirilmesi gerekmektedir.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Türkçe Karakter Domain

Sonraki Yazı:Corel Draw X7 32×64 Bit full

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir