11.Yıla Özel iTunes 11

iTunes Apple şirketinin kullanıcıları için ürettiği bir müzik oynatıcı hatta arşiv düzenleyicidir. 11 yılda pek çok sürümü ortaya çıkan ve özellikle İphone kullanıcıları için vazgeçilmez olan iTunes’in en son versiyonu iTunes 11’dir. Geçtiğimiz ay kullanıcıların beğenisine sürülen bu seride meydana gelen görsel değişimleri, gelişmişlikleri ve daha bir çok yeniliği kısaca anlatmak istedim bu yazımızda.

Öncelikle şuna açıklık getireyim. Eğer uzun bir süredir Apple ürünleri kullanmıyorsanız yada bir araştırma yapmadıysanız iTunes size oldukça karışık ve güç gelecektir. Bundan önceki sürümlerde daha da karışık olan yazılımın 11.yıla özel çıkardığı bu sürümde anlaşılabilirlik seviyesi daha artmış durumda. Daha kullanışlı bir ara yüze sahip olan iTunes 11 ile dosya arşivinizi yönetmek kolaylaşmış durumda. Tabi ki hala eksiklikleri olabilir ancak bu noktada çalışmaların yapılıyor olması memnuniyet verici.

Programı açtığınız zaman sol kısımda kütüphanenizi, hemen orta tarafta seçilen albüm ve sanatçıları görüntüleyebiliyorsunuz. Sağda ise diğer cihazları listeleyebiliyorsunuz. En ilginç yeniliklerden bir tanesi ise yeni MiniPlayer olmuş durumda. Bu yeni player iTunes’in bir köşesinde değil yeni bir pencerede açılıyor.

Geçmişi hatırlatma, en son yaptığınız işlemleri ve son 3 günde dinlediğiniz şarkılara kadar bir çok şeyi içeriyor. Eskiden beri iTunes kullanan Apple müşterileri için kolay bir alışma dönemi olacak bu dönem.

iTunes 11’i Apple firmasının kendi internet sitesinden indirebilir ve kolayca bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Platonik Aşk

Sonraki Yazı:Work and Travel Hakkında Bilgiler

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir